Market barkod sistemi

Market Barkod Sistemi İle Müşteri Memnuniyeti

Market barkod sistemi, işyerindeki işlemlerin hızlanmasına katkıda bulunan yazılımsal ve donanımsal bir sistemdir. Müşteri memnuniyetini yakalamak için mutlaka kullanın. 

Barkod girişleri, optik okuyucuların ürünler üzerindeki beyaz zemin üzerindeki siyah çizgiler ve rakamlardan oluşan bölüm okutularak bilgisayar ortamına aktarılması ile gerçekleştirilir. Büyük işletmeler için özellikle barkod sisteminin olması; stok sayımı, envanter kontrolünü sağlama gibi işlemlerin kolaylıkla yapılmasında oldukça etkilidir. Sürekli müşterilerin bulunduğu marketlerde özellikle market barkod sistemi olması birçok yönden avantaj sağlar.

Market barkod sistemi

Market Barkod Sistemi Avantajları Nelerdir?

Bir işletmede müşterileri tutabilmek için memnuniyetlerini sağlamak gerekir. Bu da tek başına sunulan hizmetlerle elde edilebilecek bir durum değildir. Sunulan hizmetlerin kaliteli olması, müşteri beklentilerinin karşılanması gibi önemli etkenler, müşteri memnuniyetini sağlamak açısından önemli bir yere sahiptir. Market barkod sistemi avantajları, tüm bunları elde etmek adına önemli bir yere sahiptir. Peki, barkod sisteminin avantajları nelerdir?

  • İşletmeye hız kazandırır,
  • Maliyetlerin düşmesine yardımcı olur,
  • Zamandan tasarruf sağlar,
  • Daha fazla müşteriye hizmet sunmayı kolaylaştırır,
  • İşlemler tamamen elektronik ortamda yürür.

Market Barkod Sistemi Nasıl Çalışır?

Barkod otomasyon sistemleri, tek başına bir optik okuyucu ile çalışmaz. Program, dokunmatik bilgisayar, yazarkasa, teraziler ve optik okuyucuların olduğu bir sistemdir. Daha öncesinden ürünlerin stoklarının girişinin yapılması için optik okuyucular yardımı ile ürünler taratılır ve bilgisayar ortamına aktarılır. Barkodlama ve envanter yönetimi yazılımının birleştirilmesi ile elde edilen market barkod sistemi, bir işletmenin daha hızlı sonuç alabilmesi için iyi bir başlangıç noktası olarak kabul edilebilir.

Barkod sistemi, sadece ürün satışının hızlanması için kullanılan sistem değildir. Aynı zamanda ürün sayımı yani stoklama işlemleri için de kullanılır. Sayım yapmak için uzun uzadıya işlemlere başvurmak yerine öncesinden market barkod sistemi ile envanterlerin kayıt altına alınması, işlemin daha hızlı şekilde yürümesine yardımcı olur.

Market Barkod Sistemi Neden Kullanılmalı?

Her işletme sahibi yeni müşterilerin gelmesini ister. Bu durum, daha fazla iş yapılmasını kolaylaştırır. Ancak müşteriye doğru şekilde hizmet vermek, zamanında isteklerini yerine getirmek için bazı teknolojik gelişmelerden yararlanmak gerekir. Market barkod sistemi tam olarak bu anlamda kullanılabilecek bir sistemdir. Çünkü market gibi yerlerde müşterilerin en büyük beklentisi, kısa sürede işlemlerini halletmektir. Manuel girişlerin azalması, otomatik yapılacak işlemlerin artması demektir. Bu işlem için ekstra maliyet harcamaya gerek bırakmayan market barkod sistemi ile beklentilerinizi en iyi şekilde elde edebilirsiniz.

Market Barkod Sistemi Neler Sunar?

Marketler için müşterilerin memnun kalması önemlidir. Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde, müşteriler uzun süre bir yerde kalmak istemezler. Bu da market sahiplerinin teknolojiden yararlanmalarını daha fazla önemli bir hale getiriyor. Peki, market barkod sistemi neler sunar?

  • Barkodları hızlı yazdırma ve tarama,
  • Envanteri gönderme, sayma işlemleri
  • Sipariş yönetimini kolaylaştıra,
  • Birden çok konumdaki parçaları paylaştırma,
  • Muhasebe sistemi ile entegrasyon.

Sipariş Yönetimini Kolaylaştırma

Siparişler, yani müşterilerin satın aldıkları ürünlerin kasadan kısa sürede geçerek hesaplanması, her müşterinin işine gelir. Ancak eski usul ile çalışan marketlerde bunu sağlayabilmek çok zordur. Manuel işlemler, sürekli olarak daha fazla zaman aldığı için müşterinin memnuniyetini sağlaması beklenemez. Ama market barkod sistemi, tamamen otomatik bir sistem olduğu için bunu yakalayabilmek çok daha kolay olur.

Muhasebe İşlerini Hızlandırın

Ay boyunca satmış olduğunuz ürünlerin belgelerini muhasebecinize vermeniz gerekir. Fakat bunu yaparken de zamandan tasarruf etmeniz önemlidir. Faturalar, fişler, gelir-gider belgeleri vs. gibi muhasebecinize vermeniz gereken belgeleri kısa sürede tevdi etmek için kullanabileceğiniz market barkod sistemi ile bu açıdan da yarar görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Market barkod sistemi kolay kurulur mu?

Timeout olarak kısa sürede market barkod sisteminin kurulumunu gerçekleştirerek sizlere sunuuyoruz.

Teknik desteğiniz var mı?

Market barkod sistemi hizmetlerini sunarken müşterilerimizin memnun kalması için 7/24 teknik destek ekibimiz ile hizmet sunmaktayız.

Market barkod sistemi fiyatı

ERP yazılımında uzun dönemlerin deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız, market barkod sistemi fiyatı konusunda esnek davranmaktadır. Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

Demonuz var mı?

Market barkod sistemimiz hakkında detaylı bilgi almak ve demo talebinde bulunmak için arayabilirsiniz.

Market Barkod Sistemi Kurulumu

Kurulum konusunda profesyonel olan ekibimiz, kısa sürede kurulumu gerçekleştirerek sistemi kullanmanıza açıyor.