E-Fatura / E-Arşiv

E-Fatura ve E-Arşiv, güncel teknolojinin işletmelere sunduğu kolaylıklar arasında yer alıp hem alan tasarrufu hem de faturalara kolay erişim imkânı sunan bir sistemdir. Elektronik ortamda hazırlanan faturalar, hem daha uzun süre kalıcılığını koruyor hem de ulaşılmak istendiğinde kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor.

Elektronik fatura ya da diğer adıyla “e-fatura” son dönemlerde birçok firma ve şirketin başvuruda bulunduğu bir sistem haline geldi. Bunun nedeni, yasal olarak zorunlu olmasının yanında firma için birçok yönden avantaj sağlamasıdır. Yeni bir belge türü olmayan ancak kâğıt üzerinden kesilen fatura ile aynı niteliği taşıyan e-fatura, firmalar açısından birçok faydayı bir arada sunma özelliğine sahip bir sistemdir. 5 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulamaya başlanan elektronik fatura, günlük 5.000 TL ve üzeri fatura kesen firmaların girmeleri zorunlu olan bir sistemdir.

E-Fatura Nedir?

Elektronik fatura, 01.01.2020 itibari ile 2018 hesap dönemi brüt satış hasılatı (veya satışları ile gayrisafı iş hasılatı) 10 Milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin zorunlu, bundan daha düşük satış hacmine sahip firmaların ise isteğe bağlı olarak girebildikleri bir sistemdir. Elektronik ortamda düzenlenen faturaların firmalar açısından sağladığı birçok avantajının olması, firmalar tarafından tercih edilmesindeki en büyük etkendir.

E-Fatura Avantajları Nelerdir?

Günümüz teknolojisinin hızlı bir şekilde ilerlemesi sayesinde, birçok alanda tasarrufa girmek kolaylaştı. Fatura kullanan firmalar, hem doğayı korumak hem de fazladan kâğıt maliyetinden kurtulmalarına olanak sağlayan e-fatura da yeni nesil teknolojilerden biridir. Birçok yönden avantaj sağlayan elektronik fatura ile hem işlerin takibini yapmak hem de şirketin omuzlarına yük olacak maliyetlerden kurtulmak çok daha kolay bir hale getirilmiştir. E-fatura avantajları şunlardır;

  • E-fatura maliyeti düşürür,
  • Faturalandırma ve sürecin hızlanmasını sağlar,
  • E-fatura hazırlamak, kâğıda fatura basmaktan daha hızlıdır,
  • E-faturayı saklamak, kâğıt fatura saklamaktan daha kolaydır,
  • Ek olarak faturalar için boş alan ayarlama zorunluğunu ortadan kaldırır.

Kimler E-Fatura Kullanabilir?

01.01.2020 itibari ile 2018 hesap dönemi brüt satış hasılatı (veya satışları ile gayrisafı iş hasılatı) 10 Milyon TL olan kişilerin elektronik fatura ortamına geçmeleri mecburi kılınmıştır. Ancak bundan daha düşük satış hasılatı olup e-fatura sistemine geçmek isteyen firmalar da gönüllü olarak geçebilmektedir.

E-Arşiv Nedir?

Elektronik fatura ile birlikte kurumsal firmaların işlerinde hızlılık ve maliyeti düşürme adına oluşturulan bir diğer sistem de e-arşiv sistemidir. E-arşiv, e-fatura sistemine dahil olmayan şirketlere veya son kullanıcılara elektronik ortamda fatura gönderilmesini sağlayan sistemdir. Bu sistemin de birçok yönden avantajı olduğu için son dönemlerde firmalar hızlı bir şekilde elektronik arşiv sistemine dahil olmaktadır.

Timeout E-fatura / E-Arşiv Nedir?

Yazılım geliştirme alanında uzun zamandan bu yana hizmet veren firmamız, elektronik fatura ve elektronik arşiv sistemine özel olarak tasarladığı program ile iki programı tek ekrandan kontrol etme imkânı sunar. Çözümler, kalıcı ve etkili olduğu için müşterilerimiz satın aldıkları yazılımdan son derece memnun kalmaktadır.

E-Fatura / E-Arşiv Program Fiyatı

Üzerinde çalışmaya ve geliştirmeye devam ettiğimiz program, bir firmanın işlerini kolaylaştıracak tüm özellikleri aynı anda sunmaktadır. Müşterilerimizin beklentilerini karşılarken aynı zamanda fiyatlandırma konusunda da esnek davranarak hem şirket yükümlülüklerinin azaltılmasına hem de ekonomik rakamlardan yararlanmalarına kolaylık sağlamaktayız. E-arşiv / e-fatura program fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve sistem hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Alanında başarılı ve çok sayıda referansa sahip olan Timeout ile beklentilerinizden çok daha fazlasını elde edeceksiniz.