Pazaryeri entegrasyonu, birçok işlemi tek tıkla halledebileceğiniz ve rakiplerinizin önüne geçebileceğiniz stratejileri size sunan bir yazılım türüdür.

Pazaryeri entegrasyonu ile karmaşık gelen tüm işlemleri düzenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerinizi birçok pazaryerinde satışa sunuyorsanız ve hepsini tek tek takip etmek ve stok işlemlerini görmek, aynı zamanda da işlemleri gerçekleştirmek size zor gelebilir. Bu yazılım ile tüm zor işlerinizi kolay bir hale getirerek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

pazaryeri entegrasyonu

pazaryeri entegrasyonu

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Gelecek yıllarda günlük hayatımızda yapacağımız birçok işlemlerin ve alışverişlerin, e-Ticaret yolu ile gerçekleştirilmeleri bekleniyor. E-Ticaret git gide yaygınlaşırken, işletme sahipleri ise nasıl rakiplerinin önüne geçebileceğinin yollarını arıyor. Pazaryeri entegrasyonu, tüm istekleriniz için en etkili çözümdür. Bu yazılım, müşterilerin satılan ürünlere en kolay şekilde erişim sağlamasını ve satış yapan kişilerin farklı alıcılara sahip olmasına yardımcı oluyor.

Trendyol, hepsiburada ve n11 gibi bilinen alanlar, pazaryeri olarak adlandırılır. Üreticiler ürünlerini bu alanlara taşıyarak daha fazla alıcıya ulaşıyor. Pazaryeri entegrasyonuna düşen görev ise bu alanlarda karşılaşılan işlemleri en kolay ve en hızlı gerçekleştirmektir.

Ürünlerinizi birden fazla pazaryeri alanında (trendyol, hepsiburada, n11 vs.) satışa sunuyorsanız, tüm alanlardaki ürün stoklarını takip etmek, siparişlerin kontrolünü yapmak ve bunlar gibi daha birçok işlemi gerçekleştirmek oldukça zorlayıcı olacaktır ve hataların yapılmasının önünü açacaktır. Sanal mağaza entegrasyonu ile tüm işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edebilir ve oluşan rekabet durumu hakkında analiz yapabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Neden Tercih Edilmelidir?

İnsanlar pazaryerlerinde gezinirken para harcamaya müsait bir durumda olurlar. Tek yapılması gereken onları ikna etmek ve en gelişmiş hizmetleri sunmaktır. Peki, onca rakibin ve yapılabilecek onlarca tercih arasında kişiler neden sizin firmanıza yönelmeli? Böyle durumlar için işletmenizin diğer rakiplerden bir farkı olması ve hizmet kalitenizin yüksek olması gerekir. Bu kriterleri en iyi şekilde sağlayan pazaryeri entegrasyonu, işletmelerde oluşan trafiği önlemek ve müşteriye zamanında dönüş yapılmasını sağlamak adına biçilmiş kaftan gibidir.

Bir ürün satıyorsanız, müşterilerin yalnızca tek seferliğine almak isteyeceği fikrine kapılmak yanlıştır. Sadık müşteriler kazanarak yeniden sizin firmanıza yönelmesini sağlamanın yolları vardır. Peki, nedir bu yollar?

  1. Pazaryerinden alışveriş yapan alıcı hız ister,
  2. Zamanında gönderim ister,
  3. Faturasının gönderilmesini ister,
  4. Sipariş ettiği ürünün iptal edilmemesini ister,
  5. Ürünün eksiksiz ve kusursuz gönderilmesini ister.

Özellikle büyük firmalarda, yoğun siparişlerin oluşması, müşterilerin bu beklentilerini karşılamada bazen yetersiz kalmasına neden olabilir. Bunun önüne geçebilmenin tek yolu ise sanal mağaza entegrasyonu kullanmaktır.

 Pazaryeri Entegrasyonu Özellikleri

E-Ticaret ve pazaryerinin önemi, dünyada adını duyurmuş firmalar tarafından belirtilmiştir. Rekabetin çok fazla olduğu bu alanda farkını ortaya koyamayan işletmelerin göz önünden kaybolmaya başlaması çok olası bir durumdur. İşletmenizi ön plana çıkarma hususunda oldukça etkili olan pazaryeri entegrasyonu, birçok işlemler için size en kaliteli hizmetleri sunarak fark yaratmanızı sağlıyor. Peki, mutlaka sahip olunması gereken pazaryeri entegrasyon yazılımının hizmet verdiği konular nelerdir?

  • Stok takibi,
  • Rakip fiyat takibi,
  • Kargo fişi ve fatura,
  • Ürün hakkında fikirler,

1- Stok Takibi

Herhangi bir pazaryeri (trendyol, hepsi burada, n11 vs.) üzerinden satış yaparken, elinizde bulunan stok sayısını kaydedersiniz. Peki, tek tek tüm ürünler satıldığında stok değerlerini yeniden mi güncellemeniz gerekecek? Hayır, pazaryeri entegrasyonu ile bir ürününüzün satışı yapıldığında, stok sayısından satış sayısı kadar otomatik olarak düşüş yaşanır. Yani tek tek satılan ürünlerin stok değerlerini değiştirmekle uğraşmayacak, yalnızca elinizdeki ürün sayısının girişini yapıp başka bir şeyle uğraşmanıza gerek kalmayacak. Bu durum hem insan gücüne olan ihtiyacın azalmasını hem de zaman tasarrufu kazanmanızı sağlayacak.

2- Rakip Fiyat Takibi

E-Ticaret alanı, çok fazla rekabetin olduğu bir alandır ve rakiplerinizin neler yaptığını, fiyatları nasıl ve neye göre oluşturduğunu ve daha birçok şeyi sürekli olarak takip etmeniz gerekir. Pazaryeri entegrasyonu sizin için bu durumu da kolaylaştırıyor. Rakiplerinizin oluşturduğu değerleri takip ederek onayınıza göre güncelleme yapılmasını sağlıyor. Bu sayede rekabeti korumanızı ve işletmenizin değerini düşürmemenize yardımcı oluyor.

3- Kargo Fişi ve Fatura

Bir işletme sahibiyseniz, işletmenizi geliştirmek için tüm kısa yolları kullanıyor olmanız gerekir. Çok fazla ürün satan bir firmaysanız, tek tek kargo fişi ve fatura çıkartıp yollamak size hem daha maliyetli olacak hem de zaman kaybettirecektir. Pazaryeri entegrasyonu ile kargo fişinizi ve faturalarınızı tek tıkla kolayca ve hızlı bir şekilde çıkartabilirsiniz.

4- Ürün Hakkında Fikirler

Çok fazla alıcıyı firmanıza çekmek istiyorsanız, öncelikle ilgi çekici ürünler satıyor olmanız gerekir. Pazaryeri entegrasyon yazılımı, size ilgi çekici ve en çok tercih edilen ürünler hakkında bilgi veriyor. Bu sayede firmanıza yeni eklemeniz gereken ürünleri görebilir ve işletmenizi bir üst kademeye taşıyarak yeni ve daha iyi rakiplere sahip olabilirsiniz.

Sanal Mağaza Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

Sanal mağaza entegrasyonu, firmanızdaki ürünlerin hata payı bırakmadan hızlı ve kolay bir şekilde teslim edilebilmesini sağlayan etkili bir yazılım türüdür. İnsan gücüne olan ihtiyacı azaltarak hem maddi açıdan kazandırıyor hem de zaman tasarrufu sağlıyor. İnsan gücüne olan ihtiyacı azaltıyor olması, personellerin yapacağı hataların önüne geçilmesini sağlayarak hem kazancın düşmemesini sağlıyor. Aynı zamanda müşterilerin siparişlerinin hızlı ve eksiksiz bir şekilde ulaşmasını sağlayarak memnuniyetin de kazanılmasına yardımcı oluyor.

En İyi Sanal Mağaza Entegrasyon Firması

Timeout, rekabetin ve kalitenin ön planda olduğu e-Ticaret alanında fark yaratmanız için yeni yazılım üretti. En iyi sanal mağaza entegrasyonu firması ile işlem hızı ve yeni kolay işlem yollarını keşfederek hem zaman tasarrufu sağlayabilir hem de en güvenilir şekilde ürünlerinizi teslim edebilirsiniz.

WordPress Sanal Mağaza Entegrasyonu

WordPress, müşterileri bünyenize çekebilmeyi, kitlenizin git gide yükselmesini, firmanıza ait ürünlerin kolaylıkla alınabilmesini sağlayan bir yazılım örneğidir. Kurulan web sitelerinin alt yapısını oluşturan WordPress sanal mağaza entegrasyonu ile müşterileriniz sitenize girdiğinde her adımı kolaylıkla izleyebilir ve siparişlerini tek tıkla hızlı bir şekilde verebilir.