Otomasyon Sistemi

Otomasyon Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar?

Alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, marketlerde ve hızlı satış işlemlerinin yaptığı tüm alanlarda kullanılan otomasyon sistemi, hızlı işlem yaparak müşteri memnuniyetinin sağlanması gerektiği tüm alanlarda kullanılması gereken bir otomasyondur.

Modern dünyanın insan hayatına sağladığı kolaylıklar bir hayli fazladır. Tüketiciler açısından sunulan kolaylıklar kadar, işletme sahiplerinin de iş yükü hafifletiliyor. Otomasyon sistemi, bu alanda işletmelerin iş yükünü en çok hafifleten teknolojik gelişimdir.

Otomasyon Sistemi Nedir

Otomasyon Sistemi Ne İşe Yarar?

Otomasyon sistemi; bilgisayar donanımı, mekanik ve yazılımın bir araya getirilerek oluşturulan sisteme verilen genel bir isimdir. Sadece alışveriş merkezlerinde değil, farklı birçok alanda da otomasyon sistemi kullanılır. Mesela kamera kayıtlarının incelenmesi ve işleyişi, araç takip sistemlerinin çalışması gibi sistemlere de otomasyon sistemi denir. Fakat genel olarak alışveriş merkezlerinde müşterilere daha hızlı çözüm sunmak ve mağazanın stok işlemlerini takip etmek amacı ile kullanılmaktadır.

Makine ve insan gücünün gerçekleştirdiği işlemleri bir arada toplayarak otomatik bir şekilde işleyen ve sonuçların da insan ve makine gücünün yaptıklarından daha keskin olarak sunan otomasyon, günümüz işletmecilerinin ihtiyacının çok büyük bir bölümünü karşılayabildiği için daha fazla tercih edilmektedir.

Otomasyon Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Birçok mağaza sahibi, müşterilerinin memnun kalmasını sağlamak için çeşitli bazı yöntemlere başvurur. Personel sayısını arttırmak bu yöntemlerin ilkidir. Fakat personel sayısını arttırmak, bir mağaza için büyük maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olur ve bu da kazancın düşmesini etkiler. Sanayileşmenin hızla arttığı ve teknoloji ile paralel hareket edilen günümüzde, personel sayısını arttırmak yerine otomasyon sistemi kullanmak hem maliyet açısından hem de işlem açısından çok daha etkilidir. Peki, otomasyon hangi alanlarda kullanılır?

 1. Marketler,
 2. Mağazalar
 3. Ayakkabı mağazaları
 4. Alışveriş merkezleri
 5. Restoranlar,
 6. Cafeteryalar,
 7. Sosyal tesisler,
 8. Fastfoodlar,
 9. Şarküteriler,
 10. Kasaplar.

Timeout Otomasyon Sistemi

Genel olarak aynı amaçla tasarlanan sistemler olsa da özellikleri açısından birbirinden farklı olan otomasyonlar, karar verilmeden önce inceleme gerektiren bir sistemdir. Hız bakımından farklı olabilen, özellik açısından daha az özelliğe sahip olan ve makroların ayarlanamadığı otomasyon sistemleri, işlerinizi hızlı şekilde yürütmenize engel olur bu da müşterilerinizi kaybetmenize neden olabilir. Timeout otomasyon, tüm işletmeler ortak düşünülerek tasarlanmış ve özellik bakımından piyasada bulunan sistemlerden çok daha iyi şekilde geliştirilmiştir.

Timeout Otomasyon Sistemi Fiyatı

Müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunma eğilimi ile hizmet verirken aynı zamanda ekonomik bütçelerini sarsmadan da hizmetlerimizi sunma çabasındayız. Timeout otomasyon sistemi fiyatı, piyasadaki muadillerine göre çok daha uygun olmanın yanında özellik bakımından da diğerlerine göre çok daha avantajlıdır. İşletmenizde işlerinizi daha hızlı şekilde halledebilmek ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilmek için otomasyon sistemi hakkında bilgi almanızı öneririz.

Timeout Otomasyon Sistemi Özellikleri

 • Tüm okuyuculara uyumludur,
 • Etiket ya da yazıcı ayrımı yapmaz,
 • Dokunmatik bilgisayarlara uyumludur,
 • Stok etiket yazdırma özelliği,
 • Ayrıntılı rapor alma,
 • Ürün fiyatlarını günlük kur üzerinden otomatik gösterme,
 • Sınırsız kullanıcı tanımlama,
 • Günlük, haftalık, aylık ve yıllık raporlama,
 • Plasiyer ve kasiyer takibi,
 • Vadesi geçmiş ödemelerin hatırlatılması.

Otomasyon Sistemi Teknik Destek

Alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan Timeout, satışını gerçekleştirdiği otomasyon sisteminin teknik servis hizmetini de sunmaktadır. 7/24 hizmet alabileceğiniz çağrı merkezi iletişim numaramızı arayarak yaşadığınız sorunun çözümü ile ilgili destek talebinde bulunabilirsiniz. İşletmenize değer katan çözümlerimizle dilediğiniz her an yanınızdayız.