Barkod Sistemi Ne İşe Yarar?

Barkod sistemi, optik okuyucularla ürünlerin üzerinde birbirine paralel, siyah renkli olarak belirtilmiş ve altında çeşitli rakamların olduğu bölümün okutularak bilgisayar ortamına aktarılmasıdır.

Gelişmiş teknoloji sayesinde iş alanlarına getirilen kolaylıklardan biri de barkod sistemleridir. Marketler, mağazalar, alışveriş merkezleri gibi yerlerde müşterilere daha hızlı hizmet vermek ve memnuniyetlerini sağlamak için barkod sistemi kullanılır. Barkod sistemi, ürünler satışa sunulmadan önce raflara konulmadan, bilgisayar ortamına aktarılırlar. Ürünlerin üzerinde yer alan siyah renkli ve altında rakamların bulunduğu yer barkod alanıdır. Bu alan optik okuyucularla taratılır ve bilgisayar ortamına aktarıldıktan sonra gerekli fiyat, görsel, ürün detayı gibi bilgiler eklendikten sonra kaydedilir ve rafa konur.

Barkod sistemi

Barkod Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Alışveriş merkezleri başta olmak üzere büyük-küçük alışveriş mağazalarında müşterilerin isteklerini kısa sürede yerine getirmek önemlidir. Bu, hem müşterilerin memnun kalmasını sağlar hem de işletmenin güvenilir ve benimsenmiş bir firma haline gelmesini etkiler. Bunu elde edebilmek için ise bazı ekipmanlara ihtiyaç vardır. barkod sistemi, bu ekipmanların başında gelir. Çünkü müşteri alışveriş yaparken erken sürede mağazadan ayrılmak ister, bu da kasada bekleme süresine bağlıdır. Barkod sistemleri, ürünler hakkında gerekli fiyat ve detayları daha hızlı gösterdiği için müşterinin memnuniyetini sağlamak daha kolay olur.

Barkod Kullanım Alanları Nelerdir?

Daha çok ticari alanlarda kullanılan barkodlar, ürünlerin üzerinde beyaz zemin üzerinde siyah çizgiler ve rakamlarla belirtilen semboldür. Her ülkenin başlangıç rakamı farklı olduğu gibi her ürünün de kendine özel rakamları bulunur. Bu semboller bilgisayar ortamına aktarıldığında, müşteri ürünü satın alarak kasaya geldiğinde kolaylıkla ödemesini yapar ve bu sayede hem müşteri açısından hem de işletme açısından zaman kaybı ortadan kalkar.

Barkod Otomasyonu Nedir?

Büyük şehirlerde nüfusun her geçen gün artması, tüketimin de artmasını beraberinde getirdi. Bir anlamda firma sahiplerinin işine gelse de bu durum, erken sürede müşteri taleplerine cevap verme sorunu ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji dünyasının hızlı ve ilerici bir yöne sahip olması sayesinde, bu sorun yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Firmalara özel olarak oluşturulan barkod otomasyonu, işlemlerin daha kısa sürede ve hata payına yer verilmeyecek şekilde halledilmesini sağlıyor. Barkod otomasyonu, optik okuyucu ile bilgisayara yüklenen paralel programdan oluşan bir sistemdir. Bu sistem, mağaza sahiplerinin müşterilerine daha hızlı çözüm sunmalarını kolaylaştırmaktadır.

Timeout Barkod Sistemi

Timeout Barkod Sistemi

ERP yazılım alanında uzun zamandan beri hizmet veren firmamız, barkod otomasyonu alanında da beklentileri en yüksek seviyeden karşılamaktadır. Otomasyon sisteminde olması gereken tüm özellikleri bir programda birleştiren ekibimiz, market, şarküteri, giyim mağazası, kuruyemiş, su bayileri ve daha akla gelebilecek tüm alanların kullanımına sunmaktadır. Hem fiyat açısından hem de kullanım açısından piyasadaki diğer barkod sistemlerine göre daha cazip olan Timeout barkod otomasyonu ile işlerinizi daha seri şekilde halledeceksiniz.

Barkod Otomasyonu Fiyatı

Her işletme daha fazla kazanç elde etmek ister ve büyüme alanında emin adımlarla ilerlerken maliyetleri düşürmek ister. Barkod otomasyonu, firmalar için kesinlikle kullanılması gereken bir sistemdir fakat bunun için çok para harcanması gerekli bir durum değildir. Timeout, alanında yaptığı başarılı çalışmalarına ek olarak fiyatlar konusunda da müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Barkod otomasyonu fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi almak, kurulum ve teknik servis hizmetlerimizden yararlanmak için çağrı merkezi iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Müşterilerimizin memnun kalması adına gerekli tüm çalışmaları yapmaya devam ediyor, sektörün en iyisi olmak ve güvenirliğimizi arttırmak için gerekli adımları zamanında atmaya devam ediyoruz.